Diell dhe temperatura tepër të larta, njihuni me parashikimin e motit ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga 13°C në 27°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 34°C dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 35°C.

Era do të jetë në drejtim Verior- Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.