POLITIKË

Shkrihet Akademia e Albanalogjisë! Kushi sqaron arsyen

Qeveria shqiptare mori ditën e sotme vendimin për shkirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike. Pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, ministrja Kushi që në...

Anarkistët dhe Fundamentalistët i kanë shpallur luftë Aleatëve dhe Amerikës

Nga Mevi RAFUNA Kur pushtetin e marrin të marrët aty nuk ka përparim. E dimë të gjithë se çfarë është t'i kemi dyert e mbyllura nëpër...

Bordi Transparencës Publikon Çmimet E Karburanteve, Ja Sa Do Të...

Bordi i Transparencës në datë 6 Gusht 2022, në mbledhjen e radhës vendosi: Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN...

Al Pacino do të bëhet baba për herë të katër në...

Aktori legjendar amerikan Al Pacino do të bëhet baba për herë të katërt në moshën 83-vjeçare. Sipas TMZ, e dashura e tij 29-vjeçare, Noor Alfallah...

Tri arsyet më të shpeshta pse tradhtojnë njerëzit!

A e keni menduar ndonjëherë pse ju ka tradhëtuar partneri? Mos ndoshta kur ju ka ndodhur jeni mërzitur dhe nervozuar, e nuk jeni përpjekur...

Vrasja e 44 vjeçares në Elbasan, reagon psikologia Lekli: Femra shqiptare,...

Psikologe Marsela Lekli Një tjetër grua vritet sot, ndërkohë shoqëria jonë e mekur, e përcjell këtë lajm me habinë e momentit dhe të nesërmen gjithçka...