Nga Guxim Alimani: Legena mediatikë, te pafytyrë e politiko-histerik…si guxoni?!

(Reagim pas lajmeve “fake” rreth Charles McGonigal-ish drejtues i larte i FBI)

E tmerrshme…deri ne mediokritet kur legena mediatike qe nen avujt e rakise,pa zyra e pa adrese portali kane muaj qe endin historira te trilluara qe i sherbejne mafies se frikesuar politiko kriminale rreth historise se Ish Shefit te Kunderzbulimit te FBI z.Charles McGonigal.

Qe ne fillim deklaroj qe eshte mik i imi dhe njeriu me i mire qe kam kontaktuar ne jeten time.Ai eshte burri inflencues qe megjithe mundesite e tij ka lobuar per shqiptaret.Ai mban graden SAC,me te larten qe ka nje drejtues i Agjensive sekrete te USA.McGonigal ka hetuar dhe vene para drejtesise kryespiunet e Rusise,Kines e me gjere qe planeti yne te mos shkonte ne kete rropokuje ku gjendet sot…

Ai arrestoi keshilltaren e Presidentit Klinton dhe hetoi ish Presidentin Donald Trump mbi akuzat per lidhje ruse…eshte puna e tij dhe jo e te arrijne ta komentojne analistet e Qim Pekes apo Milaim Zekes…Mjerim…edhe mjerimi duhet te shpallet “non grata”. Dhe me e forte e poshtersise eshte pergojimi qe i behet Agron Nezes.

Per ata qe nuk e njohin Agron Neza eshte shtetas i nderuar amerikan,sternip i legjendes se historise tone kombetare Ali Iber Neza nga baba dhe i Mic Sokolit e Sali Manit nga nena.E per turpin e atyre qe guxojne ta zene ne goje me perralla kafenesh Agroni eshte vellai i ikones se medias se vertete shqiptare Agim Neza(i ndjere).

E une ne pak radhe deklaroj sot”Je suis McGonigal”. Nje supermik per te cilin jam i gatshem te deshmoj edhe ne Jurine e Zotit. Mos u beni legena se legenat nje destinacion kane:te lajne pelenat.E ju paguheni te lani pelena anipse e dini dhe vete qe jeni legena. Krenar gjithe jeten si une dhe shume miq te mij qe paten fatin rastesisht te njohim nje mik te madh,nje burre te shquar qe adhuronte vendin e tij dhe Atdheun tone.

God Bless Mr.Mcgonigal

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm