Si të kuptoni që një mashkull është xheloz, bazuar në shenjën e tij të zodiakut

Disa meshkuj kur bëhet fjalë për xhelozi, nuk mund t’i fshehin emocionet e tyre, pa marrë parasysh sa përpiqen.

Për këtë, ju mund të lexoni shenjën e tij të zodiakut, për një përgjigje.Xhelozia është një emocion i vështirë për t’u përballur, sepse zakonisht vjen me shumë emocione të tjera, si depresioni ose zemërimi. Por si të dini kur një burrë është xheloz, sipas shenjës së tij të zodiakut?!

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kur një burrë Dash bëhet xheloz, ai kthehet në dikë krejt ndryshe nga ai. Sigurisht, ai ka emocione të mëdha dhe një personalitet jo aq delikat, por ky është i ri dhe i frikshëm për të dy ju.

Xhelozia nuk është diçka që dashi e ndjen shpesh, por kur e bën, e ka të vështirë ta mbajë atë nën kontroll. Ai patjetër nuk do t’ju tregojë se ndihet xheloz, por ju mund ta kuptoni se si ndryshon qëndrimi i tij.

Dashi do të fillojë të bëhet posesiv me ju, dhe nëse ju vazhdoni me argumenta, ai do të bëhet luftarak dhe do të debatojë me ju .

Në përgjithësi, Dashi bëhet i çrregullt kur është xheloz.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Kur Demi nuk është xheloz, ai është i dashur dhe i afërt, ( mendoni: tekstet e mëngjesit të mirë, dhe shumë puthje dhe përqafime, “Më mungon” kur jeni larg).

Në vend që të jetë lloji i lezetshëm dhe i afërt me të cilin jeni mësuar, Demi bëhet mbizotërues dhe me turinj të varur.

Në vend të teksteve të mëngjesit të mirë, prisni që ai t’ju dërgojë mesazhe vazhdimisht, duke ju pyetur se çfarë jeni duke bërë dhe ku jeni në të gjitha orët e ditës.

Ai gjithashtu do të marrë territorin, sikur ai të zotëron ty dhe dëshiron që çdo burrë tjetër ta dijë atë.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Binjakët nuk e kanë problem të merren me debate dhe mosmarrëveshje në marrëdhënien e tyre.

Kur një burrë Binjak është xheloz, ai ka tendencë të pasqyrojë qëndrimin tuaj.

Ai tani është plotësisht i zhurmshëm dhe mezi do të flasë me ju sepse nuk e di se çfarë do të dalë nga goja e tij.

Është shumë e vështirë që Binjakët të pranojnë xhelozinë.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Gaforrja ka tendencë të ketë emocione shumë të larta çdo ditë, por kur ai ka xhelozi të fshehtë, këto emocione bëhen edhe më të çmendura dhe më të vështira për t’u trajtuar.

Ai është edhe nevojtar edhe i largët gjatë kësaj kohe, gjë që mund të jetë mjaft konfuze për ju, por është një makth absolut për të.

Gaforrja gjithashtu do të jetë tepër pasiv-agresiv .

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Kur një burrë Luan është xheloz, ai bind veten se ai është xheloz sepse ka një arsye aktuale që të jetë.

Ai beson se është aq i sigurt në emocionet e tij dhe se  nuk ka asnjë mënyrë që ai të mund të gabojë në lidhje me ndjenjat e tij.

Kur Luani është xheloz fshehurazi, do të vini re se disponimi i tij do të ndryshojë nga optimist dhe i dashur, në i çiltër dhe  i vrazhdë.

Përveçse është i vrazhdë, Luani tenton të bëhet tepër dramatik.

Ai gjithashtu tenton të gënjejë dhe t’ju tregojë se ai është vetëm i stresuar në punë ose i shqetësuar për diçka tjetër.

Një Luan xheloz, vepron sikur të jetë gjashtë vjeç, në vend të moshës së tij reale.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Për Virgjëreshën, xhelozia është një emocion konfuz dhe i ashpër, dhe një me të cilin ai nuk dëshiron të merret kurrë në marrëdhënien e tij.

Ai përpiqet të mos kujdeset, por Virgjëresha kujdeset për gjithçka .

Kur Virgjëresha ndihet xheloze, qëllimi i tij i menjëhershëm është ta fshehë atë.

Sigurisht, ky është reagimi i tij ndaj pothuajse çdo gjëje negative që ai ndjen, kështu që prisni që Virgjëresha të jetë shumë më pak e vëmendshme dhe e kujdesshme ndaj jush dhe marrëdhënies.

Ai ndihet sikur ka nevojë ta vendosë dashurinë e tij në pritje, derisa të dijë se çfarë po ndodh.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Peshorja përdor xhelozinë si një dredhi për t’ju afruar më shumë me të.

Ai mendon se nëse ju tregon se sa më i mirë është ai se kushdo tjetër për të cilin mund të interesoheni, ju do të ndaloni së bëri gjëra për ta bërë xheloz.

Kjo tingëllon konfuze, por në mendjen e tij ai mendon se është faji juaj që po ndihet xheloz.

Ky është një tregues i madh për Peshoren sepse ai nuk është zakonisht aq fëminor, por emocionet negative si xhelozia e shndërrojnë atë në një fëmijë.

Nëse kjo nuk funksionon, Peshorja do të fillojë të jetë flirtuese me këdo që do të takojë, edhe nëse jeni me të.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Nuk është sekret që Akrepi ka emocione të mëdha , dhe kur bëhet fjalë për një burrë xheloz Akrep, ai ka tendencë të ketë një reagim mjaft të madh.

Edhe nëse i thoni se nuk ka nevojë që ai të jetë xheloz, ai do të dëshirojë ta kuptojë vetë.

Në fillim, ai do të zemërohet – mos prisni që Akrepi të flasë me ju për këtë por prisni që ai të çmendet shpejt.

Derisa të zbulojë vetë se ndjenjat e tij të xhelozisë janë plotësisht jashtë bazës, Akrepi do të bëjë atë që bëjnë të gjithë të dashurit e çmendur:  ai bëhet paranojak .

Ai mund të mendojë se po u dërgoni mesazhe djemve të tjerë kur nuk jeni, dhe ndoshta do ta bindë veten se lidhjes i erdhi fundi.

Përveç gjithë kësaj, zemërimi i tij do ta shndërrojë atë në një person më të fshehtë se sa është tashmë.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Një gjë që një burrë Shigjetar e urren është të ndihet xheloz. Ai është lloji i personit që nuk dëshiron kurrë të jetë i lidhur ose të bëjë kompromis me personin që është, kështu që kur bëhet xheloz, ai mendon se kjo është sepse po kapet shumë në marrëdhënien e tij.

Në fillim, ai do të jetë në fazën e mohimit.

Ai nuk dëshiron që asgjë në jetë ta nënvlerësojë, prandaj këtë emocion të ri është e vështirë ta pranojë.

Sigurisht, për shkak se Shigjetari urren emocionet e reja, ai do të tronditet pak.

Po sikur të të pëlqente vërtet dikush tjetër? Po sikur xhelozia e tij të mos kalojë kurrë dhe ai duhet të jetë djali që xhelozohet për asgjë?

Prisni që ai të bëhet pak emocional, qoftë kjo në formën e acarimit apo depresionit, derisa ta shkundë atë dhe të kujtojë veten se nuk ka asgjë për të xhelozuar.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Nëse i sillni xhelozi Bricjapit, shanset janë mjaft të mëdha që ai menjëherë të thotë diçka përgjatë vijave të: “Xhelozia është një emocion memec. Unë kurrë nuk do të bëhesha xheloz ”.

Një Bricjap xheloz është ai që e sheh veten të hidhëruar për gjithçka që ka të bëjë me dashurinë. Ai ndoshta do të murmuritet dhe ‘mbërthehet’ shumë, asgjë nuk ka më rëndësi.

Kundër gjykimit të tij më të mirë, ai gjithashtu do të bëhet më dyshues ndaj jush dhe asaj që po bëni, kur ai nuk është pranë.

Dhe ndërsa ai është duke u ndjerë me dyshime dhe i bezdisur, ai gjithashtu është më pak i qëllimshëm për t’u kujdesur për marrëdhënien e tij dhe për të përmbushur nevojat e partnerit të tij.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ujorit nuk i pëlqen të ndihet xheloz sepse shkon kundër gjithçkaje që ai përfaqëson: dashurisë dhe lumturisë së lirë.

Xhelozia në radhë të parë e bën Ujorin të pakëndshëm dhe ka shumë mundësi që ai të pretendojë se nuk ka ndonjë ide se për çfarë po flisni nëse i tentoni ta bëni xheloz.

Në fakt, ai është aq i zoti të pretendojë se diçka nuk e shqetëson atë, saqë mund të bindeni, se ai me të vërtetë nuk është xheloz.

Ndërsa ai mund të mos pranojë asgjë me zë të lartë, truri i tij po përplaset me mendimet për të humbur dhe prishur marrëdhënien e tij, të gjitha sepse ai është xheloz.

Xhelozia e tij zakonisht nuk zgjat shumë, por gjithsesi mund të ndikojë në marrëdhënien tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndërsa është e vërtetë që Peshqit mund të jenë të ndjeshëm dhe të pasigurt në kohë, kur një njeri i Peshqve është xheloz, këto emocione forcohen.

Papritmas, ai ndihet sikur duhet të konkurrojë me dikë tjetër për dashurinë tuaj, edhe nëse kjo nuk mund të jetë shumë larg së vërtetës.

Ai e bind veten, se xhelozia e tij është sepse ai nuk është mjaftueshem i mirë për ju.

Ai gjithashtu, bëhet shumë më i tërhequr kur është afër jush. Kjo është mënyra e tij për t’ju bërë të ditur se nëse preferoni të jeni me dikë tjetër, ai nuk do t’ju ndalojë.

Mund të jetë e bezdisshme për ju të merreni me këtë lloj Peshqish ‘një shenjë që gjithmonë luan viktimën’ por me pak dashuri mund t’i dëshmoni përsëri se ju nuk doni askënd tjetër në jetën tuaj.

Image