Moti për ditën e dielë, 25 korrik 2021

Dita do të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të nxehta.

Mot me kthjellime dhe zhvillim vranësirash do të ketë në mesditë dhe më të përqëndruara në Jug të vendit.

Era do të fryjë e lehtë e mesatare me drejtim Veriperëndim-Juglindje 1-10m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.