Nga, AIDA TOPALLI: JAM E DJATHTË, SI KOLI…

Isha vetem 15 vjece… Ndoshta edhe po, por ndoshta edhe jo…
Kushdo mund ta quaje nje moshe fare te vogel, per te patur bindje te plota politike, e sidomos, per te patur perzemeresi, nje figure qe te mban fort te lidhur pas asaj bindjeje…
Lotin e pare e derdha kur Sokol Olldashi ( Ndjese paste) humbi te drejten per te qene kryetar i PD.
Ndersa heren tjeter, kur te gjithe ishin ne gjume dhe une qendroja ende para televizorit, nje lajm i pazakonte pushtoi ekranin e TOP NEWS. ” Ndahet nga jeta deputeti i PD, Sokol Olldashi”.
Normalisht nuk ju besova syve, as vesheve…
Por ishte e vertete…
Fillova te pyesja veten si ndodhi…
Mediat jepnin shpjegime te vaketa, madje madje konfrontuese.
Ndoqa media te tera ne ate moment… Dhe ajo cfare me ka mbetur dhe qe nuk tha kurre me ishte kjo fjali ” Olldashi ka qene i shoqeruar nga nje femer ne makinen e tij”
Pas 4 vitesh, ende asnje investigim, por vetem gjera te lena ne harrese.
Varrosje e shpejte, skena aksidenti te tjetersuara…
Zera qe qarkullojne, por qe e verteta nuk dihet ende…
Shpresoj qe nje dite, e verteta te zbardhet.
Kjo, jo sepse e them une, qe kam nje perzemersi akoma me te madhe per te ndjerin, por sepse duhet…
U prehsh ne paqe Sokol…