Zgjerimi i rrugës Orikum-Dukat prej 14.7 km me PPP, reagon Eduart Ndocaj: Vijat ndarëse të kësaj rruge nëse nuk bëhen me flori, kjo është një super vjedhje, koston e së cilës do e paguajmë të gjithë çdo vit

Kryetari i PBDKSH, Eduart Ndocaj, ka publikuar në rrjetet sociale reagimin e tij të ashpër, në lidhje me miratimin nga qeveria shqiptare të kontratës për zgjerimin e rrugës Orikum-Dukat, të cilën Ndocaj e quajti “vjedhje të pastër në bashkëpunim me oligarkët banditë të kamufluar si banditë”.

Në reagimin e tij, Ndocaj, nënvizoi se një kontratë e tillë është tërësisht abuzive dhe për qëllime të pastra përfitimi, pasi dhe në Europë, theksoi “kaubojsi”, cdo rrugë me standarde shumë të larta kushton 1 milion euro kilometri.

Në fund të reagimit të tij, Ndocaj, apeloi shqiptarët të zgjohen, pasi sa më shumë që zgjatet kjo status-qou, sa më e vështirë po bëhet jeta e shqiptarëve nën qeverisjen mafias komuniste.

Ja postimi i plotë:

Mafia komuniste në qeveri, me në krye Edvin Kristaq Ramën, i mbiquajturi “i çmenduri”, miratoi dje një kontratë për zgjerimin e rrugës Orikum-Dukat prej 14.7 km me PPP në vlerën e 70 mln eurove. Pra, 70 mln euro për zgjerimin e një rruge ekzistuese vetëm 14,7 km.

Çdo rrugë në Europë kushton 1milion euro kilometri me standarte të larta.
Rruga, Edvin Kristaq Rames, i kushton 14.5 mion euro kilometri, një vjedhje e pastër në bashkëpunim me oligarkët banditë të kamufluar si biznesmenë.

Rruga Levan-Tepelenë u bë nga e para, ishte 70 km e gjatë, u krye me financimin e BE dhe kushtoi, po 70 mln euro.
Tani, nëse vijat ndarëse të rrugës Orikum-Dukat nuk bëhen me flori, kjo është një super vjedhje koston e së cilës do e paguajmë të gjithë çdo vit.
ZGJOHUNI SHQIPTARE . wwwpbdksh.al.

Fotografia e Eduart Ndocaj