Rikthehet në publik “Komisari Hekurt”. Ja çfarë thotë Edmond Koseni për homazhet e sotme në Bularat

Ish-kryekomisari i Policisë, Edmond Koseni i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se qeveria duhet të kishte marrë masa ekstreme për ngjarjen të ndodhur në Bularat.

KoseniNë rastin e këtij grekut, është shkelje e integritetit territorial të Shqipërisë  me armë. Ai ka goditur forcat speciale të RENEA-s. Shteti duhet të kishte marrë masa ekstreme në vijën e kufirit jo për të provokuar, por duke mbrojtur integritetin territorial. Këta ekstremistët duhet të ishin nën mbikëqyrje nga forcat speciale në distancë. Ta marrin vesh edhe grekët që Shqipëria ka oficerë policie shumë të përgatitur dhe të qetë.