Basha/ Vendi pa kryeminister, pa Gjykate dhe pa Prokurori

Kreu i Partise Demokratike Lulezim Basha ne nje takim me qytetaret e Korçes ka shprehur se vendi eshte pa kryeminister pa Gjykate dhe pa Prokurori sepse qeverisja e Rames nuk po jep asnje permiresim per vendin dhe ai ka pergjegjesi te medha per kete situate pasi eshte kthyer ne nje partner kryesor te krimit.

Synimi yne eshte kthimi i parave te vjedhura per te zhdukur aferat korruptive sepse ligji nuk funksionon njeosj si per oligarket shtoi Basha