Reshje shiu në këto zona dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot

Moti për sot dhe në ditët në vijim pritet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Në orët e mesditës dhe kryesisht pasdite vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashreshme me intensitet të ulët e lokalisht përgjatë relieveve malore me intensitet deri mesatar.

Shtrëngata lokale në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore. Era do të jetë kryesisht nga veriprëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek.