Berisha thirrje Ramës: Shkarko Kumbaron dhe Çuçin, qytetarët të dhanë 72 orë kohë…

Ish-kryeministri Sali Berisha po mban një konferencë me gazetarët, ku ka folur sërish për ngjarjen e rëndë që u shënua në Himarë, ku humbi jetën një vajzë 7-vjeçe pas përplasjes nga një skaf.

Berisha edhe një herë i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama që të shkakrojë ministren e Turizimit, Mirela Kumbaro dhe ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi.

I kërkoj Ramës të shkarkojë menjëherë të dy ministrat përgjegjës absolut për fatkeqësinë që ndodhi në Potam. Qytetarët janë tërësish të revoltuar, këtë nuk mund ta kapërcej Edi Rama me halucinacione. Rama me mbrojtjen që i bën krimit meriton një revoltë të madhe popullore.

Edi Rama në vend të një 100 herë para shqptarëve deklarom se kemi organizuar sezonin më të përsorur.  Sesi mund të flitet për pësosmëri kur ndodhin krimet më makabra këtë e di vetëm mendje e tij. Qytetarët i dhanë 72 orë kohë ” tha Berisha.