Pas ndarjes me Semin, Bojken Lako flet për lidhjen e re: Ndihem shumë mirë

Bojken Lako ka qenë i përfolur shpesh nga mediat rozë muajt e fundit për ndarjen nga këngëtarja Semi Jaupaj, por edhe lidhjen e mundshme me një vajzë të re.

Një foto në rrjetin social Instagram ku Bojken Lako shfaqet duke mbajtur dorën e një vajze u përfol gjatë një rrjet si një konfirmim që kantautori ka nsiur një lidhje të re.

Dhe pse artisti nuk ka qenë ndonjëherë i hapur për ta bërë publike jetën e tij private, kësaj here ai ka dhënë disa detaje gjatë një interviste në “Ëake Up”. I pyetur për foton që publikoi pak kohë më parë, Bojken fillimisht ironizoi se e bëri për të “promovuar festivalin”, pra për vëmendje ose marketing. Më tej ai shprehu se fakti që ai e ka postuar atë foto në faqen e tij personale do të thotë që “është diçka e mirë”

Ndërkohë nuk dha asnjë informacion se kush është vajza në fjalë dhe nëse është figurë publike apo jo.

“Po shiko tani desha të promovoj festivalin. Nuk kam dëshirë të flas shumë sepse këstu është si të thush maja e shpërndarjes së thashethemit dhe të lajmit. Deri sa kam vënë diçka në faqen time personale normalisht ka diçka shumë të mirë që ndihem mirë edhe…”- tha ai duke mos dhënë shumë detaje.