Pritje madhështore e demokratëve fierakë për kreun e PD Lulzim Basha

Ka nisur takimi i kryedemokratit Lulzim Basha me mbështetësit e tij në qytetin e Fierit.

Takimi po zhvillohet në ambientet e teatrit “Bylis” ku dhjetra demokratë kanë pritur me duartrokitje dhe brohorima krydemokratin.

Një ditë më parë, Basha zhvilloi takim dhe me të rinjtë e FRPD-së në kuadër të zgjedhjeve për kryetarin e saj.

Gjithashtu në selinë blu u mblodh dhe Këshilli Kombëtar ku u morën disa vendime për zëvendësimin e mbështetësve të Berishës nga komisionet parlamentare.