Ish -deputeti Ndocaj: “Mbrojtësit” e foltores së Berishës në TV, të gjithë me lidhje me të shkuarën komuniste (LISTA)

Lista e analistëve që mbrojnë sot foltoren e Berishës në TV.

1- Qim Peka,nipi i ambasadorit komunist në Korenë e Veriut,Maxhun Peka
2- Agim Nesho,djali i ambasadorit komunist ne Vjenë,Gaqo Nesho,sekretar i pare i PP ne rrethe dhe baxhanaku i Hysni Kapos.
3- Clirim Gjata,djali i gjykatesit te diktatures komuniste Rustem Gjata.
4- Klevis Balliu,djali i spiunit te sigurimit dhe spiunit personal te Hekuran Isait,Fahri Balliut.
7- Lisandër Hoxha,nipi i Agron Kuliqit,drejtorit te organizimit te krimit të organizuar për llogari te Berishës.
8- Bujar Nishani- oficeri qe mbronte me armë bustin e Enver Hoxhës kur Shkolla e Bashkuar u sulmua nga bandat e Berishes me 1991.
9- Tritan Shehu,ish sekretari i rinise komuniste dhe ish administratori i firmës Shqiponja që organizonte kontrabandën e karburantit me Serbinë për llogari te Berishes.
10- Avokati Genc Gjokutaj ,ish prokurori që arrestoi Fatos Nanon me urdher te Berishës.
11- Artan Hoxha,ish minister i Berishes dhe ish kandidat per president,spiun i sigurimit te shtetit qe 18 vjec.
12- Andi Bushati- Nipi i Hysni Kapos.
13 – Genc Pollo,djali i Stefanaq Pollos,drejtor i Institutit të Historisë në kohën e Partisë së Punës.
14- Besnik Mustafaj- ish punonjes i Institutit te Studimeve Marksiste Leniniste që drejtohej nga Nexhmije Hoxha.
15.- Arben Ristani,avokati i Ilir Hoxhes,djalit te Enver Hoxhes.
16- Evi Kokalari- vajza e dr Petrit Kokalarit,anëtar i Partise se Punes me teser.
17- Ivi Kaso,djali i Spiro Kasos,ish prokuror i komunizmit ne Permet dhe shef i hetuesise ne Fier.