Dhuna në protestë, Prokuroria: S’kemi gjetur asgjë të jashtëligjshme brenda selisë së PD

Prokuroria e Tiranës thotë se brenda ambienteve të selisë së Partisë Demokratike nuk është gjetur asnjë send i jashtëligjshëm.

Detajet janë zbardhur nga seanca e sotme në Gjykatën e Tiranës, ku trupa është tërhequr pak minuta më parë për shqyrtimin e masave për 34 të ndaluarit që akuzohen për vepra të dhunshme.

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe mbështetësit e tij kanë akuzuar Bashën për përdorim të sendeve të jashtëligjshme si gaz lotësjellës, apo mjete të tjera.