“Kush je ti mor zotëri?!” Shpërthen Osman Mula ndaj Ramës: Nuk lejoi tifozët në stadium vetë bëri Asamblenë

I ftuar në emisionin Ora Sport Euro 2020”, ne RTV ORA, Osman Mula, kritikoi me indinjatë kryeministrin Edi Rama i cili ndaloi tifozët në stadiumin e Shkodrës, ndërsa vetë organizoi mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste në “Air Albania”

Osman Mula i kujtoi Ramës të vërtetën e hidhur se bota nuk kujton kryeministrat por futbollistët e mëdhenj, si Pele, Maradona, ata që falin emocione pozitive dhe jo negative.

“Çfarë i dhe ti mundësi që këto vajzave ( Ne studio ishte e ftuar Megi Doci, futbolliste e Vllaznise) të ua hapësh stadiumin dhe të vijnë njerëz. Çfarë i dhe Shkodrës dhe Korçës, asnjë tifoz nuk lejove, dhe fill pas një jave e bëri Asamblenë në stadium.

Për 100 metra na ka ecur Kryeministri i shoqëruar nga kamera për të treguar se po futet në stadium. Po kush je ti mor zotëri, stadium është i futbolli, shko beje diku tjetër. Nuk është futbolli për këtë punë, stadiumin lërja futbollistit. Asnjë politikan nuk mund të arrijë forcën dhe madhështinë e një futbollisti.”