Mia Khalifa sfidon përsëri xhihadistët e Shtetit Islamik

Ish-ylli i ponografisë Mia Khalifa nuk do të qëndrojë larg sfidave. 28-vjeçarja ka publikuar një foto ku në krahun e saj ka bërë tatuazh Asia Ramadan një frymëzim për gratë kurde e cila u vra nga ISIS

Image

“Unë ndjehem i nderuar që Youssef Daniel krijoi këtë tatuazh posaçërisht për mua. Mesazhi i saj do të më frymëzojë çdo ditë. Asia Ramadan ishte anëtare e Grupit Kurd për Mbrojtjen e Grave dhe zhvilloi betejën e vet për të mbrojtur Sirinë nga xhihadistët. Ajo u vra në moshën 19-vjeçare, gjatë çlirimit të qytetit të Manbij” -shkroi ndër të tjera në postim Mia Khalif.

Kujtojmë që libanezia-amerikane Mia Khalifa kishte një karrierë të shkëlqyer në fushën e filmave ponografik derisa ajo mori kërcënime nga ISIS pasi u shfaq në një skenë seksi e veshur me hixhab.

Në fillim të vitit 2015, Khalifa njoftoi se po tërhiqej nga industria e pornografisë, siç tha në atë kohë, “ajo preferonte një punë të rregullt”. ,Por tendenca për të provokuar duket të jetë e lindur dhe e papërmbajtur.

Me tatuazhin e saj të ri, Mia Khalifa po luan përsëri me zjarrin.

Image

Image