Kthjellime dhe vranësira të lehta, mësoni parashikimin e motit për sot

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e sotme vendi do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të qëndrueshme.

Moti do të nisë i kthjellët në orët e mëngjesit përjashtuar jugun e vendit. Në mesditë vranësirat do të vijnë në zhvillim dhe në pjesën veriore deri të dendura.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët në veri e veriperëndim të vendit në orët e mbrëmjes.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-10 m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në lugina fiton shpejtësi deri në 20 m/sek, duke u shoqëruan me valëzim në dete të forcës 4-5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 4/17 shi diell

Kukës 0/14 shi diell

Lezhë 4/17 shi diell

Dibër -1/13 shi diell

Durrës 6/20 re diell

Tiranë 3/19 re diell

Elbasan 3/18 re diell

Berat 1/21 re diell

Vlorë 4/20 re diell

Korçë 0/14 re diell

Gjirokastër 4/19 re diell

Sarandë 7/20 re diell.