FOTO-Skandal/ Policia mashtron për policët e plagosur, ja foto që i nxjerr zbuluar

The most common types of injuries the 182nd Civil Engineer Squadron fire department responds to in the winter are trips, slips and falls on ice, said Tobey Beagle, a fire captain with the Illinois Department of Military Affairs. Some falls can be prevented by wearing traction cleats over shoes and applying ice-melt salt to sidewalks. (U.S. Air National Guard photo by Tech. Sgt. Lealan Buehrer)

Policia ka njopftuar se në përplasjen e KZAZ nr në Vaun e Dejës kanë mbetur 3 policë të plagosur dhe se janë shoqëruar 9 persona.

Por, një foto e publikuar në rrjetet sociale nxjerr zbuluar mashtrimin me plagosjen e policëve, ku shikohet në foto mjaft qartë që polici që shitet sikur është plagosur dhe në gjende të rëndë para se të shkrepej foto që është publikuar është duke qeshur dhe më pas shtrihet sikur është sëmurë./Boldnews.