Alketa e thotë troç: Kjo është këngëtarja më e mirë shqiptare

Vetëm pak ditë më parë këngëtarja Arilena Ara është rikthyer me një produksion të ri muzikor, “Last train in Paris”.

Përmes një postimi të gjatë në rrjete sociale, moderatorja Alketa Vejsiu i ka shprehur të gjithë dashamirësinë Arilenës, madje duke theksuar se për të është këngëtarja më e mirë shqiptare.

“Cfare force ka kjo vajze! Klipi dhe Kenga e Re e Arilenës publikohet serish ne Nentor/ Muaji i Fatit i kenges “Nentori”… Fituesja me e suksesshme e X Factor Albania, nje “ Lady Gaga Junior”, nje talent i vertete i muzikes Pop! Zë magjik! Kurajo, sakrificë, përkushtim, forcë, zemër, talent, pasion, dashuri, mendje. Kjo është Arilena Ara! Këngëtarja ime e preferuar! Të uroj një duet me Dua Lipën,”-përfundon Alketa në rrjete sociale.