Vajza e ish-deputetit Ndocaj feston 16 vjetorin, familja mesazh dedikues: Ti je YLLI që shndriti jetët tona

Ish-deputeti karizmatik Eduart Ndocaj, përvec popullaritetit të tij për humorin dhe stilin plot batuta të komunikimit, njihet gjithashtu dhe për lidhjet e tij mjaft të ngushta me familjen, duke qenë kështu një prind dhe bashkëshort model në vlerat që ai përcjell.


Nuk ka rast familjar, qoftë ditëlindje apo dhe gëzime të tjera, që “kaubojsi”, nuk përcjell mesazhe dedikuese, për fëmijët e tij që janë “pika e dobët” apo dhe për bashkëshorten, ndaj së cilës adreson mesazhe dashurie.


Sot ishte radha e Edës, vajzës së dytë të ish-deputetit, e cila festonte 16 vjetorin e lindjes dhe babai model, Ndocaj, përmes një postimi në facebook, ka shprehur të gjithë ngazëllimin dhe krenarinë e tij atërore, për fëmijët dhe sukseset e tyre në jetë.


Ndocaj, në mesazhin e tij, me rastin e 16 vjetorit të bijës së tij, Edës, ka shprehur në emër të të gjithë pjesëtarëve të tjerë të familjes, urimet për “YLLIN që shndriti në mënyrën më të mirë të mundshme jetët tona” – shprehet “kaubojsi”, duke i dëshiruar asaj suksese dhe lumturi në jetë.

Sot eshte nje dite e veqante per ty bia ime Eda, eshte dita kur ne kete Bote erdhi nje Engjull si sot 16 vite ne pare, eshte dita kur kesaj bote iu shtua nje YLL qe shendrit ne menyren me te mire te mundshme ne jeten tone. Shpresoj qe fati, lumturia dhe suksesi te te percjellin ty ne cdo hap te jetes, shpresoj dhe deshiroj qe jeta jote te jete shume e lumtur siq jemi ne te lumtur me vete egzistencen tende Eda. Urime dhe me Fat Ditelindjen Eda nga nga Edi , Vali ,Ilenia ,Kevin !