Reshje shiu në gjithë vendin, mësoni si do jetë moti sot

Dita e sotme parashikohet me një kthesë e motit, edhe pse zyrtarisht fillon pranvera.

Priten vranësira dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

Gjithashtu për këtë ditë pritet një rënie e ndjeshme e temperaturave në vlerat e mesditës.