“Ose bëhu pjesë e FRESSHIT, ose s’merr provimin e maturës!“, Eljon Kaja kreu i FRPD Rrogozhinë, denoncon presionin ndaj të rinjve

Nga Eljon KAJA, kryetar i FRPD, Rrogozhine

Vijojme takimet me te rinj e te reja.

Presione nga me te ndryshme,po ushtrohen drejt te rinjve e te rejave ,sidomos kundrejt maturanteve,ose behu pjese e fresshit ose s’mer provimin e matures!

Mos tentoni ta kruani me rinine,lërini te rinjt e te rejat rehat te lire dhe te zgjedhin me deshiren e tyre,te vendosin vet per te ardhem e tyre Gjithsesi dicka eshte e sigurte,rinia s’ju do , rinia ska me besim te ju,rinia beson fort te partia demokratike dhe do na mbeshtese fort ne kete fushate!

Te rinj e te reja koha eshte e juaja,momenti eshte i juaji ,dhe fitorja do jete e te gjitheve ne nese me te vertete do duam te punojme fort me pune e perkushtim,me plot guxim e vendosshmeri dhe mos e rruajm fare per presionet e tyre Jemi te gjithe bashke Dhe garantoj se te gjjthe bashke ne fitojme

Mos harroni gjimnazist isha une dikur ,student sot por kurr ska pas presione force tme ndal ne betejen tone dhe ju ftoj dhe ju te mos harroni,se ne jemi berishian ,ne jemi njerez te lire, ne jemi shum,e ska njeri e force mbi toke te na ndal ne!

Rinia do beje ndryshimin!