Protesta e 7 korrikut, këta janë deputetët që i bashkohen thirrjes së Berishës (DALIN EMRAT)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje për pjesëmarrje masive në protestën e 7 korrikut, e cila do të mbahet në Tiranë.

Përpos qytetarëve, duket se një numër i konsiderueshëm deputetësh demokratë do të jenë të pranishëm në tubim.

Mësohet se mbi 31 deputetë, do të jenë të pranishëm pasditen e 7 korrikut në shesh kundër qeverisë.

Më herët gjatë ditës së sotme, Berisha tha se PD në këtë protestë, do të shkojë me një koalicion të gjerë me shoqërinë civile, me personalitete publike dhe forca politike opozitare të vërteta paralamentarë dhe jashtë parlamentare.

Deputetët e Opozitës që do të jenë në protestë:

AGRON GJEKMARKAJ-Nuk përgjigjet

AGRON SHEHAJ Po

ALFRED RUSHAJ- Nuk pergjigjet

ANDIA ULLIRI- Nuk e ka vendosur

ARBI AGALLIU- Nuk është përgjigjur

BELIND KËLLIÇI- Po

ILDA DHORI – PO

BLEDJON NALLBATI- Po

BUJAR LESKAJ- Po

DASHNOR SULA- Po

DHURATA TYLI (ÇUPI)- Po

EDI PALOKA- Po

ELDA HOTI- Po

ERALDA BANO (TASE)- Po

ERVIN SALIANJI- Po

FATION VEIZAJ- Po

FERDINANT XHAFERAJ- Jo

FLAMUR HOXHA- Po

FLUTURA AÇKA- Mbase jo

GRETA BARDELI- Po

GRIDA DUMA- Po

HELIDON BUSHATI- Po

INA ZHUPA- Po

ISUF ÇELAJ- Po

JORIDA TABAKU- Po

KASËM MAHMUTAJ- Po

LEFTER GËSHTENJA- Po

LINDITA METALIAJ- Po

LUÇIANO BOÇI- Po

MERITA BAKIU- Nuk përgjigjet

OERD BYLYKBASHI- Po

ORJOLA PAMPURI- Jo

RAMADAN LIKAJ- Nuk përgjigjet

SAIMIR KORRESHI- Po

SELADIN JAKUPLLARI- Po

SORINA KOTI- Po

TOMOR ALIZOTI- Po

TRITAN SHEHU- Po

XHELAL MZIU- Po

ZEF HILA- Po

ZHENI GJERGJI- Po