Lulzim Basha Flet Sonte Në ‘Real Story’ Me Gazetarin Sokol Balla

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të jetë sot në studion e gazetarit Sokol Balla, në emisionin ‘Real Story’ në News24.

Situata e nxehtë politike në PD, pas vendimit për pezullimin e Sali Berishës nga grupi i PD. Thirrja e Kuvendit Kombëtar nga ish kryeministri në ditën e themelimit të PD, për një rithemelim të saj, sic shprehet ai.

A po shkon PD drejt përcarjes? A do ta përjashtojë Basha, Sali Berishën nga partia në Kuvendin e 18 dhjetorit? Si i përgjigjet Basha, akuzave dhe retorikës së ashpër të Sali Berishës?

A ndihet sot kreu i PD-së, më afër SHBA-ve me vendimin ndaj Sali Berishës?

Përgjigjet Lulzim Basha i jep sot pëballë një paneli analistësh në ‘Real Story’ me gazetarin Sokol Balla në 21:00 në News24.