Kam mbështetur dhe do mbështes gjithmonë PD, nuk kam idhuj ndaj dhe nuk firmos për mbledhjen e Këshillit Kombëtar

Nga Marion TOLA

Per te sqaruar njehere e mire qendrimin tim. Kam mbeshtetur dhe do mbeshtes gjithmone PDSH

Une dhe familja Tola prej themelimit te partise Demokratike dhe deri me sot nuk kemi perfituar asgje , as dje ne pozite dhe asgje tani ne opozite. ZERO. Kjo mund te vertetohet lehtesisht nga cdo njeri ne Korce.

Po te ishte per mua per interesin tim personal do Isha kunder L.Bashes sic e kam deshmuar dhe ne zgjedhjet per kryetar te PD ne qershor kur mbeshteta dhe bera fushate per nje nga kandidatet. Une e kapercej interesin personal dhe paresore per mua eshte interesi I

Partise Demokratike .

Nuk mund te mbeshtes S.Berishen per interesin e tij personal. PD nuk eshte prone e dikujt POR eshte e te gjithe Demokrateve. Une dua Partine Demokratike nuk kam idhuj por kam norma dhe ideale . Per keto arsye une nuk firmos per mbledhjen e keshillit kombetar .

Kosto e qendrimit tim hapur mund te jete e larte se asnje nuk e di te ardhmen dhe si vene gjerat. Por nuk mund te ri ne heshtje dhe te mar pelqueshmeri nga nje pjese e Demokrateve qe Jan te Perfshire nga emocionet dhe nga pjesa tjeter qe eshte me kembe ne toke.

Une ky jam I drejtperdrejte .

Kshu kam qene dhe do jem gjithmone .

#MePDPerPD

#Gjitmone