Alizoti: Rama përkrah projektet serbe dhe defaktorizon Kosovën

Nga Tomor Alizoti

Albin Kurti mundohet tja kthejë Kosovës sovranitetin dhe dinjitetin që në të shkuarën ja shkelën edhe ata që duhej tja mbronin. Por kundër vetes ai nuk ka vetëm Vucicin dhe Serbinë por edhe Edi Ramën i cili i perkrah projektet serbe dhe e defaktorizon Kosovën. Ka ardhur momenti kur ne shqiptarët këndej kufirit e ata andej kufirit të dalim nga ky turp ku na ka zhytur Rama i cili patriotizmin e shpalli prapambetje dhe e legalizoi veprimin që i forcon armiqtë tanë dhe e defaktorizon shqiptarinë!