Moti për ditën e hënë, 26 korrik 2021

Vala e të nxehtit nga Europa perëndimore dhe fusha anticiklonike që ndodhen mbi pjesën më të madhe të kontinentit europian janë shtrirë edhe mbi rajonin tonë ku po kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell.

Pritet moti i nxehtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell.

Minimalet do të luhaten nga 15 deri në 17°C, e maksimalet nga 28 deri në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë verilindja 2-4m/s.