“Më paragjykonin si maloke”, Fjoralba Ponari rrëfen historinë e saj

Moderatorja Fjoralba Ponari ka treguar se kur ka qënë më e vogël është bul lizuar. Gjatë një bisede me ndjekësit, Fjoralba ka zbuluar se në fëmijëri është paragjykuar edhe për faktin se origjina e saj është nga veriu i Shqipërisë. Moderatorja ka treguar se njëra nga mësueset e saj e ka trajtuar keq vetëm për faktin se vinte nga veriu.

“Per fat te keq, po! Kam kujtime jo te mira, sidomos nga 9 vjecarja, & ne menyre te vecante nga mesuesja e kimise, e cila femijet veriore (ku beja pjese dhe une) i ofendonte e i trajtonte me nje perbuzje cnjerezore. Madje mend, kur mamaja ime erdhi qe te ballafaqohej me te per qendrimin qe kishte ndaj meje…pergjigjen e saj (pasi kuptoi qe ime me nuk ishte veriore) e kam te skalitur ne kujtese qe shprehimisht i tha: – Po ti duhej te me thoje, qe eshte gjysem MALOKE (jo malesore) vajza se dhe e zgjidhnim ndryshe! Mgjth injoranca dhe perbuzja, jo e saj por e askujt, nuk me ka penguar kurre qe te luftoj drejt se ardhmes time dhe te njejten gje duhet te beje dhe vajza jote!”, shkruan Fjoralba në një postim.