Ju që shitët votën e nuk reaguat kundër kësaj diktature, jeni pikërisht ata që na vratë shpresën dhe ëndërrën!

Nga Eljon KAJA

Nuk eshte aspak faji im qe Shqiperia po shkon drejt diktatures dhe ketu mbizoteron mafia krimi papunesia pasiguria.
Nuk eshte aspak faji Im
sepse cdo dite punova e luftova ne menyre te palodhur kunder bandave dhe ne mbrojtje te demokracisë
Nuk eshte aspak faji im sepse isha me ndryshimin votova ndryshimin dhe kerkova ndryshimin.
Duke mos ble vota,duke mos bo presion duke mos mashtru,por duke shpalos nje plan nje program nje ide dhe duke ju ofru mundesine te ishit pjes e ndryshimit dhe zhvillimit
Nuk eshte faji Im qe perseri ti u shite tek ai qe te shkaterroi varferoi ofendoi rrahu e mashtroi.
Nuk eshte faji im qe perseri ti besove premtimet e rrema te tyre qe per 8 vite smbajten nje premtim dhe sbene nje arritje te vetme ne interes te shqiperise e qytetarit shqiptar!
Nuk eshte faji Im qe ti perseri Nuk reflektove,Nuk mendove per te ardhmen tende dhe te femijeve tuaj por votove per leket qe ata te Dhane per vota
Nuk eshte faji Im qe ti ne momentin e triumfit per te guxuar e per ti ndeshkuar ata qe shtuan krimin korrupsionin varferine pasigurine papunesine,rriten taksa tarifa ,mbyllen shkolla spitale,shtuan drogen larguan rinine mbajten peng te ardhmen e zhvillimin e vendit ti perseri I votove ata pa marr parasysh asnje nga keta vetem partia te rroje.
Ti nuk besove nje plan nje program per zhvillimin e vendit e mireqenien e te gjitheve ne ,por besove perseri nje bande rilindase qe nuk kishin nje program nje arritje te vetme.
Si nje I ri ,si nje student e them me keqardhjen me te thelle se jeni ju ata qe na shkaterruat te ardhmen ,jeni ju ata qe na vrate shpresen,jeni ju ata qe po na beni te largohemi te gjjthe nga ky vend,vetem per shkak te mosreflektimit e mosreagimit tuaj ndaj ksaj keqqeverisje!
Megjithate une sot Jam perseri ai qe isha dje dhe I tille do te jem gjithmone,duke luftu gjate gjith jetes sime per mbrojtjen e demokracise dhe zhvillimin e vendit tim te bukur Shqiperise.❤️
Krenar qe votova ndryshimin✌️✌️