“Dhanë lekë për vota”, Mark Marku akuzon kryebashkiakun e Lezhës

TIRANË– Kandidati për deputet në listat e Partisë Demokratike, Mark Marku ka akuzuar pushtetin lokal për blerje votash. I ftuar në “Opinion”, Marku tha se nënkryetari i Bashkisë Arbjan Mazniku që kishte përballë në studio, kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu e të tjerët kanë dhënë lekë për vota.

“Ja këta hajdutët, kanë dhënë lekët për vota. Kanë punësuar njerëz në ditën e fundit të zgjedhjeve për votat. Këta Mazniku e Ndreu atje në Lezhë,”- tha Marku.

Pas këtij diskutimi, Pjerin Ndreu ndërhyri në studio dhe kërcënoi Markun me gjyq. Në një mesazh që kexoi moderatori Blendi Fevziu, Ndreu shkruante: I thuaj Markut ke bërë një deklaratë të paskrupullt, do shihemi në gjyq!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
“Pa tjetër, Marku shkon me kënaqësi në jyq. Pa merak thuaj atij se do ia nxjerr unë më përpara të gjithë, ia nxjerr Marku,”- tha Marku ndër të tjera.