LAJMI I FUNDIT/ Një tjetër mjek i njohur humb jetën nga Covidi

Ishte me Covid, ndërron jetë një nga mjekët më të mirë korçarë; djali i doktorit të njohur Sotir Polena.

Mjekësia shqiptare sot ka humbur një njeri me vlera, një profesionist që përpos punës së tij të palodhur, njihej edhe si një njeri dhe qytetar model. Mjeku i njohur gjinekolog Adhon Polena ka ndërruar jetë ditën e sotme si pasojë e Covid.

Të gjithë e njohirn si një nga gjinekologët më të mirë të Korçës, një ikonë të qytetarisë. Ai u nda nga kjo botë në moshën 75-vjeçare, pasi nuk mundi ta mposhtë dot virusin e rrezikshëm.

Doktor Adhoni do të mbahet mend si një nga intelektualët korçar, një familjar me vlera dhe një qytetar i rrallë. Adhon Polena është djali i doktorit të njohur Sotir Polena.