Kërkoi mandatin e tretë, “kaubojsi”tallet me Spiropalin: Ministresha e “traut të ngritur” qenka hallakatur keqazi! Shporru me soj-sorrollopin tënd politik!

Ish-deputeti Eduart Ndocaj, ka ndarë me ndjekësit e tij këtë fundjavë, një videoprononcim që lidhet me deklaratën e Elisa Spiropalit, e cila u kërkonte shqiptarëve mandatin e tretë qeverisës.


“Një deklaratë e kësaj natyre, është padyshim një tendosje nervash, në kushte pandemie, si dhe një cinizëm i rëndë për konceptin qeverisës”,-kështu do e cilësonte “kaubojsi” hallakatjen e ministreshës së Ramës, pasi të kërkosh mandatin e tretë, kur kjo qeverisje ka degraduar dhe është shqyer nga shalët që në mandatin e parë, është më se e kuptueshme që këta paloministra tallen me shqipratët.


Në videoprononcimin e tij, Ndocaj, është ndalur në arsyetimin e tij, duke shpjeguar se si një ministreshë, që mbahet mend për “traun e ngritur” të doganave shqiptare, ka kurajon të kërkojë mandat të tretë qeverisës.
SpiraPalit, kështi e quan “kaubojsi” ministreshën e rilindjes, e cila nuk njihet për asgjë tjetër, përvecse për stilin e lëpirjes ndaj kryeministrit, si dhe për përvetësimin e 5 milion eurove dhe për ndërhyrjet e shumta kirurgjikale në funksion të përmirësimit estetik të saj, nuk ka asnjë moral të kërkoj mandat të tretë, përkundrazi të zhduket sa më parë nga politika shqiptare së bashku më soj-sorollopin politik.


Për më shumë ndiqeni të plotë video-prononcimin:

SpiraPalit Kerkoj edhe nje mandat tjeter !!!
Injoranca eshte vdekja e ndergjegjes dhe zhdukja e jetes.

Une te keshilloj te mos behesh , te votosh akoma ne injorance dge te shesesh viten as Ps as Pd as Lsi.
Te votoshe kete mafje komuniste PD,PS,LSI edhe njeher duhet te na vije turp qe jeni shqiptare , do te ju denojne brezat qe po vin per kete krim , edhe diqka tjeter shqiptar po votuat keto do ju kendoje qyqa anembane , edhe nje mandat tjeter qe rrugaçeria e zullumi te na mbuloje pergjithnje .
A do t’ia plotesojme deshiren kesaj kopeje zuzaresh ?
JOOO STOP
VOTO ADK
Eduart Ndocaj.

SpiraPalit Kerkoj edhe nje mandat tjeter !!!Injoranca eshte vdekja e ndergjegjes dhe zhdukja e jetes." Une te keshilloj te mos behesh , te votosh akoma ne injorance dge te shesesh viten as Ps as Pd as Lsi.Te votoshe kete mafje komuniste PD,PS,LSI edhe njeher duhet te na vije turp qe jeni shqiptare , do te ju denojne brezat qe po vin per kete krim , edhe diqka tjeter shqiptar po votuat keto do ju kendoje qyqa anembane , edhe nje mandat tjeter qe rrugaçeria e zullumi te na mbuloje pergjithnje .A do t'ia plotesojme deshiren kesaj kopeje zuzaresh ?JOOO STOP VOTO ADKEduart Ndocaj.

Posted by Eduart Ndocaj on Saturday, 9 May 2020