FOTO/ Fustani i Princeshë Dianës nxirret në ankand, ja sa do të kushtojë

Një fustan që Princeshë Diana ka veshur shumë vite më parë gjatë një balloje është nxjerrë në shitje për 100 mijë paund.

24 vite më parë ky fustan është blerë në një dyqan të rrobave të përdorura për 200 paund. Fustani i mëndafshit në ngjyrë fildishi është dizajnuar nga David Emanuel, që ishte edhe dizajnuesi i fustanit të martesës së Dianës.

Princesha e ka veshur këtë fustan gjatë një vizite në Bahrein në vitin 1986. Disa vite më vonë fustani u dhurua në një dyqan të rrobave të përdoruar nga një shtëpiake. Më pas një fustani i Princeshë Dianës në vitin 1994 i ra në sy një asistente dyqani.

Duke mos ditur vlerën e tij, ajo pagoi vetëm 200 paund për të. Megjithatë asistentja nuk e veshi asnjëherë dhe gjatë një dokumentari zbuloi se fustani i përkiste Princeshë Dianës dhe vendosi ta nxirrte në ankand.

ImageImage