Horoskopi 2 prill, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Në punë po synoni larg, por nuk duhet të harroni rregullat. Do keni përshtypjen se ato janë vendosur atje me qëllim për t’ju ngadalësuar por nuk është aspak kështu! Do keni një zemër të dobë dhe do kaqni për dikë që nuk e meriton.

Demi

Duke i luajtur mirë kartat tuaja që keni në dorë dhe me cilësi shumë të mira që ju karakterizojnë do arrini aty ku doni. Nuk është koha për të ndërmarrë gjëra të reja, por për të mbyllur ato që kanë filluar. Të rishikoni detajet dhe mos t’ju shpëtojë asnjë gjë e rëndësishme. Sektori i dashurisë është shumë i mirë.

Binjakët

Guximi, vendimi dhe fati do të jenë kryefjala e ditës dhe së bashku me një shkathtësi të jashtëzakonshme, do të bëni ndryshimin dhe do të merrni rezultate të shkëlqyera në punë. Ata që operojnë në sektorin e kontabilitetit administrativ do të përfitojnë veçanërisht. Merrni kohë për veten tuaj.

Gaforrja

Pas kalimit të disa ditëve të mira, Hëna sot do ju vendosë përballë disa problemeve. Në fund të ditës, mund të ndjeheni të lodhur dhe të pakënaqur por një gjumë i mirë mund të rivendos energjinë tuaj. Dashuria që ka trokitur në derën tuaj për një moment mendoni se ka fluturuar, por mos u merakosni sepse do kthehet sërisht shumë shpejt.

Luani

Do përballeni me një shqetësim të vogël, të cilin nuk mund ta kuptoni dhe që në të gjitha aspektet duket se nuk ka asnjë arsye të ekzistojë. Një dozë e shëndetshme e introspeksionit dhe interesit për psikologji mund t’ju ndihmojë tani. Trajtojeni veten si të ndihei më mirë, shkoni në një festë të këndshme ose dëgjoni muzikë cilësore.

Virgjëresha

Ju do jeni më të gjallë sesa kurrë dhe kjo falë punës, dashurisë dhe energjisë fizike. Do ju vijnë lajme shumë të bukura. Gjithçka do jetë e qetë në fushën profesioale, do keni sukses të garantuar. Për beqarët, qielli i sotëm do sjellë rend dhe dashur të madhe.

Peshorja

Shumë yje do ju kthejnë shpinën sot. Do jetë një ditë kontradiktore dhe e hutuar. Ju keni shumë projekte, por në praktikë nuk kombinoni asgjë konstruktive, të paktën deri sot. Për të rikuperuar energjinë do ju nevojitet një shëtitje në fshat, ose në park, është një tonik i shkëlqyeshëm.

Akrepi

Dëshira për risi ju shtyn të hedhni vëmendjen tuaj në një ofertë të papranueshme në internet. Vetëm një klik dhe e gjeni veten me një festë të rezervuar tashmë! Është Hëna sot për të mbështetur nismat tuaja, veçanërisht në lidhje me studimet dhe kontaktet me vendet e huaja. Lajm i mirë edhe nga fronti i dashurisë. Ju jeni fitimtare sa herë sepse nuk ka shans që t’ju mohojë diçka i dashuri juaj.

Shigjetari

Nëse keni vullnet ju duhet t’i përgjigjeni një pyetje të rëndësishme në vendin e punës ose rifilloni bisedimet për një  biznes që fillimisht është i paqartë por bindës. Mbrëmja do ju katapultojë në një atmosferë shumë romantike, gati si përrallë. Përfitoni nga përvoja e fituar dhe përdoreni më shpesh.

Bricjapi

Lehtësoni tensionin që ju është mbledhur me një shëtitje ose udhëtim me biçikletë në ajër të pastër, por shmangni vajtjen në vendet që janë shumë larg. Nëse kërkoni skeptrin e komandës në punë, do të duhet të merrni përgjegjësi për të. Jeta në çift jo shumë e këndshme! Partneri do jetë i pasigurt, xheloz, jo miqësor dhe ndërhyrës.

Ujori

Hëna në Fushën e Gjashtë. Yjet sinjalizojnë kthesa interesante në profesion. Varet nga ju nëse do arrini ti kapni këto mundësi apo t’ju ikin nga dembelizmi ose frika juaj. Sidoqoftë, para secilit vendim, pyesni veten se sa jeni të gatshëm të sakrifikoni për të ndjekur ambiciet tuaja. Nga pikëpamja emocionale, ju jeni të vendosur të mbani saktësisht atë që keni.

Peshqit

Nëse keni probleme financiare dhe momente të vështira në punë, bëni mirë të shikoni më larg se kaq. Do ndiheni më mirë dhe më optimist, e ardhmja mban gjithmonë surpriza të këndshme. Të ngushëllosh veten me gëzimet dhe kënaqësitë që ju ofron dashuria nuk do të jetë e vështirë. Dëgjo intuitën, kalo më shumë kohë me miqtë.