“XHIHADISTËT”E TIRANËS, ORGANIZATA TERRORISTE E RILINDJES

Nga, Ed Shosha

Krahasuar me organizatat e tjera terroriste , keta jane Nr1 ne planet

Kane pushtet gjoja te zgjedhur nga populli, kane institucione gjoja legjitime , kane buxhet , parate e popullit , kane polici , ushtri , parlament molomenesh , bredhin me pashaporta dipllomatike , me kostume armani , kane mediat e nje vendi te tere , e llomotisin bla bla bla per demokraci .

Bejne zgjedhje vete si i do menderja , i vjedhin po vete edhe pse nuk kane kundershtare , shpikin armiqe imagjinare , duan dhe u shkon mendja qe ti pranoje edhe BEja si te tille .

Mjerimin e paraqesin si sukses , fajin per pellembat qe marin nga bota e qyteteruar ja veshin liderve europjane qe spranojne kete organizate xhihadiste ne gjirin e tyre .

Po po , nuk kemi pare gje akoma , kercet koburja vend e pa vend , terror dite e nate , debohen njerzit nga shtepite e tyre si ne kohen e Sllobodanit , vidhen ministri , prokurorira , buxhete , dhe mbare mileti , dhe prape ankohen pse kjo kolere nuk i pelqen miletit .

Po , nuk kemi pare gje akoma .