Presidenti Meta shfaqet në mjediset e shkollës, ironizon ish-deputeti Ndocaj: Ky ka vjedhur gjithçka, tani kërkon të vjedhë dhe të ardhmen e fëmijëve shqiptarë

Ironik dhe i pamëshirshëm ndaj Presidentit të Republikës është shfaqur sot në rrjetet sociale, ish-deputeti Eduart Ndocaj, teksa nuk ka “honepsur” dot pompozitetin e Ilir Metës, i cili u shfaq në foto në ambientet e një shkolle duke uruar nxënësit dhe mësuesit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor.

Në reagimin e tij, Ndocaj nuk ka kursyer një sërë cilësimesh dhe epitetesh ndaj kreut të shtetit.

Për më shumë , ja reagimi i plotë :

ENDËRRA E LIKES PO REALIZOHET.
Ky është Presidenti i LSI Ilir “Floriri” Meta, një karrierë brilante e një politikani që s’ka akuzë që e ka fituar me djersë. Ky trim nga Skrapari, nga çoban mushkash dhe druvar në Skrapar, kaloi me peshngritien; pastaj nga eksperienca 21 vjeçare meritonte të ishte dhe u bë kryeministër. Por, karriera e tij lulezoi si hajdut i thesarit të shtetit, ku mori dhe titullin e lartë, Ilir “Floriri”, me disa tulla floriri, ai ndërtoi partinë familiare dhe u vetëmërua kryetar i LSI. Ambiciet e druvarit s’ndalen: ai pretendon se është i pa arritshëm, si hajdut, i korruptuar, trafikant, vrasës, gjobvënës, blerje votash, blerje deputetësh, vjedhje e bregdetit, vjedhje e Bankës së Shqipërisë, vjedhje e minierave të Bulqizës, shkatërrim mjedisi, përvetësim tenderash, e shumë të zeza të tjera, dhe për këtë ai pretendon se është President i paarritshëm.
Ëndërra në sirtar e LIKES, është të realizojë ëndrrën e tij të fundit, të mbarojë shkollen 9 vjeçare, të ketë edhe dëftesen e fillores, që në klasë të 5-të për motive të paditura, u largua nga shkolla e ka pas dëshirë këtë dëftesë, se të lartën ka nga 3 diploma ky Likja.

Fotografia e Ilir Meta
Fotografia e Ilir Meta