“Ministrja e zhytur në luks”/ Rama merr në mbrojtje Gjonajn, i përvishet komentuesit

Një ditë më parë në media u publikua një lajm, në lidhje me shpenzimet e luksit të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

Lajmi në fjalë tregonte për mijëra euro shpenzime për udhëtime, bileta avioni dhe hotele luksoze.

Por, ndërkohë sot ka ardhur një reagim nga një qytetar, i cili nepërmjet një komenti në një postim të kryeministri Edi Rama, pyet këtë të fundit se kur do ta shkarkojë ministren Gjonaj.

“Edi Rama kur do ta shkarkosh nga detyra Etilda Gjonajn? Po e shkarkove këtë do të shtrosh edhe shumë rrugë të tjera. Sepse nje natë e saj në hotel popullit i kushtoka 1 km asfalt. Bëhu burrë njëherë e mirë e çoje ne shtëpi.”-shkruan qytetari.

Por, Rama ka marrë në mbrojtje ministren e tij, dhe i është kthyer komentuesit, duke shkruar “Nga e nxorre kete kilometrin e hotelit apo ke hyre ne ndonje kazan?”.