POLITIKË

Qarku Dibër, ndalesa e radhës e takimeve të kryelegalistit Axhami me...

MOMENTI, QARKU DIBËR. Vijojnë takimet e Kryetarit të PLL z.Shpëtim Axhami me strukturat drejtuese të partisë në çdo degë. Degët e PLL, Bashkia Peshkopi, Mat, Bulqizë,...

Java e Modës në Milano: pamjet më të bukura nga sfilatat...

Milano është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes botërore, ku vajza të shumta nga e gjithë bota marrin pjesë në Javën e Modës, duke...

Publikohet data zyrtare, ja kur nisin aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023

Datat për aplikimin për Lotarinë Amerikane DV-2023 janë hapur. Sipas njoftimit të ambasadës amerikane, mësohet se aplikantët duke filluar nga e mërkura, 5 tetor...

Si qëmoti!

Bordi Transparencës Publikon Çmimet E Karburanteve, Ja Sa Do Të...

Bordi i Transparencës në datë 6 Gusht 2022, në mbledhjen e radhës vendosi: Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN...

Detajet e veçanta në funeralin e Elizabeth: Nga letra dhe kurora...

Ditën e sotme është zhvilluar funerali shtetëror i Mbretëreshës Elizabeth II, ku përveç familje mbretërore, pjesmëarrës ishin edhe liderë botërore. Jeta e monarkes së ndjerë, e...

Java e Modës në Milano: pamjet më të bukura nga sfilatat...

Milano është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes botërore, ku vajza të shumta nga e gjithë bota marrin pjesë në Javën e Modës, duke...

Studentët peticion qeverisë: Çmimet janë rritur, kërkojmë 100 euro rimbursim në...

Studentët kanë nisur një peticion drejtuar qeverisë, ku kërkojnë një rimbursim prej 100 euro në muaj. Peticioni po bëhet online dhe deri më tani janë...