📍PĂ«rplasjet me RamĂ«n. Flet Dritan Leli: Jam njeri i gjerĂ«, Ă«shtĂ« promovim pozitiv pĂ«r VlorĂ«n


I ftuar nĂ« emisionin “Edicioni Veror” nĂ« ABC me gazetarin Eni Shehu, ka qenĂ« kryebashkiaku i VlorĂ«s Dritan Leli, i cili ka folur pĂ«r çështjet mĂ« tĂ« nxehta politike pĂ«r VlorĂ«n.

I pyetur lidhur me sulmet dhe zërat kundër tij, Leli ka thënë se këto zëra i ka marrë si një mënyrë pozitive për të promovuar Vlorën.
Kujtojmë se pak kohë më parë, mes Lelit dhe këshillit bashkiak të Vlorës, kishte një përplasje, por Leli këto përplasje i ka cilësuar se është një njeri i gjerë dhe shikon me shumë hapësirë gjërat që ndodhin.

Eni Shehu: Duke se ka pasur një lloj hatërmbetje me ju ? Nuk e di çfarë ka ndodhur, por sa herë bëhet fjalë për Vlorën, dukesh si tabelë qitje?

Leli: Shiko. Le ta marrim si promovim pozitiv të Vlorës, Se në fund një lloj targetimi është. Duhet të shikojmë më tepër gjëra pozitive. Promovon më tepër qytetin. Ka pjesët e veta. Jemi këtu për të shijuar të bukurat e Vlorës.

Eni Shehu: Nuk ka asnjë hatërmbetje në lidhje me këto zërat kundër?

Leli: Unë jam njeri i gjerë. Pavarësisht se jam rritur në ishull hapësira ishte e pafund. Ka ndikuar shumë në karakterin tim.

Eni Shehu: Nuk do ktheje kohën pas dhe të ndryshojë diçka në lidhje me këtë?

Leli: Nuk është se kam arritur në një fazë të tillë. Jam gjithmonë i fokusuar në atë që duhet të bëjë në përditshmërinë time., Dhe analiza i përket një momenti tjetër.

Eni Shehu: Nuk je i tërhequr fare nga kjo politikë?

Leli: Unë jam në punët e ditës. Pjesa më e rëndësishme.

Kujtojmë se Leli ka pasur edhe një përplasje me kryeministrin Rama. Ky i fundit i kërkoi që të dilte në fushatë për zgjedhjet e 25 prillit dhe të linte bashkinë, por Leli nuk iu përgjigj. Pikërisht këtu nisi krisja e marrëdhënieve të tyre që duke se edhe sot vijon përplasja.