25 prilli/ Pas Dukës, Basha arrin marrëveshje edhe me dy aleatë të tjerë

Pas marrëveshjes me kreun e PAA-së Agron Duka, kreu i PD-së Lulzim Basha ka gjetur dakordësinë dhe me dy aleatë të tjerë.

Burime pranë PD saktësojnë se Dashamir Shehi dhe Nard Ndoka do jenë pjesë e listave për deputetë në qarqet Tiranë edhe në Shkodër.

Të dyja këto parti do të kenë kandidatë dhe në qytete të tjera të vendit, por jo në pjesën e sigurt të listave.

Ndërkohë negociatat vazhdojnë me Partinë Republikane dhe Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet. Basha zhvilloi dje takime me kreun e PR, Fatmir Mediu dhe atë të PDIU, Shpëtim Idrizi, por pa arritur gjë konkrete. Mediu dhe Idrizi pritet të jenë në listat e PD, por ndërkohë po diskutohet për emra të tjerë që do të përfshihen në listat të sigurta në këto parti.