Nxirrni xhupat temperaturat do ulen nën zero gradë

Moti ditën e sotme pritet të shoqërohet nga kthjellime për bregdetin dhe zonën e ulët ndërsa ndërsa në pjesën tjetër të territorit do ketë kalime te lehta vranësirash por nuk do te krijojnë mundësi për rreshje në vendin tonë.

Sipas MeteoAlb temperaturat do të ulen në mëngjes, por do të mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 17°C.

Sakaq ditën e hënë vendi ynë do të jetë në kushte te qëndrueshme atmosferike, duke bërë që pjesa e pare e ditës të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare ne zonat lindore por në pjesën e dytë të ditës vranësirat e lehta do te bëhen me të dukshme në vend.

Sipas MeteoAlb temperaturat do të rriten në mëngjes, por do të mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 17°C.