Vranësira dhe reshje të pakta në zonat veriore, ja parashikimi i motit për sot

Orët e para të ditës do të jenë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por në vijim vranësirat do të shtohen në vend, duke bërë që në zonat veriore dhe lindore të ketë rebeshe të izoluara.

Sipas MeteoAlb, orët e vona të natës do të përmirësojnë gradualisht kushtet e motit.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesdite duke luhatur vlerat nga 19°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.