LAJM I FUNDIT/ Gjykata e Tiranës dënon me bùrg Klodian Duron, ish futbollist i Kombëtares

Gjykata Pènale e Tiranës ka dènùar me gjashtë muaj bùrg ish-futbollistin e Kombëtares, Klodian Duro për veprat pènále “Dhùná në familje”, “Pèrndjèkja” dhe “Veprime në kùndërshtim me vendimet e gjykátès”.

Për shkak të gjykimit të shkurtuar, dèními përfundimtar është katër muaj bùrg. Vendimi nuk është i formës së prèrë pasi është i Shkallës së Parë. Nëse Apeli e lë në fuqi, vetëm atëherë kryhet arrèstimi i ish-futbollistit të Kombëtares. Duro është nën masën e sigurisë “arrèst shtèpíe”. Duro u kállèzua nga bashkëshortja për pèrndjèkje.