Nëse e doni vërtet të dashurin tuaj atëherë mos i bëni asnjëherë keto 6 gjëra

Çdo femer deshiron te kete nje marredhenie te lumtur!

Cdo vajze shkon aq larg sa te sakrifikoje lumturine e tyre ne emer te dashurise duke marr persiper te gjithe rolin perkushtues ndaj partnerit te tyre.

Beni kujdes qe keto gjera te mos i beni per partnerin tuaj:

1. Perpjekja per te zgjedhur te gjitha problemet e tij.

Ju nuk duhet te tentoni t’ia zgjidhni te gjitha problemet edhe pse partneri juaj mund te kete disa probleme financiare apo ne pune. Ne kete menyre do te perfundoni se jetuari me nje partner qe ka frike te marre pergjegjesi per te ardhmen e tij , i pavendosr dhe i paafuqishem.

Ju jeni nje femer e jo nje “hamall” qe mund te perballoje gjithcka dhe kete mbajeni gjithmone mend.

2. Ta mbuloni me dhurata te shtrenjta gjate gjithe kohes

Dhuratat qe i jepni njeri-tjetrit eshte shume mire qe te jene njesoj nga vlera.

Mund ta beni te ndihet keq per veten nese i dhuroni dhurata te shtrenjta e sidomos kur ai nuk mund t’ua ktheje njelloj favorin.
Nese eshte mashkull i paskrupullt nga ana tjeter , ai thjesht ju keqperdor dhe merr gjerat qe deshiron per vete.

3. Te jeni shpatulla ku mund te qaje te gjitha hallet gjithmone!

Meshkujt nuk bien ne dashuri me femrat qe ndjejne keqardhje per ta ndryshe nga femrat.

Nuk nenkupton se marredhenia juaj eshte e thelle dhe e permbushur sepse jeni tere kohen nje mbeshtetje emocionale dhe shpirterore per te.
Permes arritjeve te reja e frymezon burrin e saj nje femer e mencur. Nje nga sekretet e nje marredhenie te lumtur eshte me te vertete kjo.

4. Kur thoni “A te pata thene?”

Nuk ka asgje me acaruese se fraza “A te pata thene?!” edhe nese keni 100% te drejte.

Kjo e acaron ate jashtezakonisht shume sepse ju reagoni se jeni me e mencur se partneri juaj dhe meshkujt kane nevoje te ndjehen te rendesishem.

Veshtire se do t’ju ndihmoje te krijoni nje marredhenie harmonike duke pohuar sundimin dhe dominimin mbi te.

5. Te hiqni dore nga karriera dhe jeta tuaj personale

Nuk nenkupton se nje femer duhet te heqe dore nga miqte dhe karriera e saj vetem per shkak se ka gjetur dashurine e jetes se saj.

I dashuri juaj mund te humbase interesin per ju nje dite nese sakrifikoni kenaqesite tuaja personale ne menyre qe te kujdeseni per familjen tuaj.
Partneri do t’ju vleresoje me shume nese jeta juaj jashte familjes eshte me e pasur. Veprimet ekstreme jane te rrezikshme dhe kete mos e harroni asnjehere.

6. Te ndryshoni pamjen tuaj!

Qe nje femer te duket bukur per te dashurin e saj apo njeriun qe pelqen eshte krejtesisht normale.

Ju nuk keni nevoje per kete mashkull nese ai ju detyron te ndryshoni pamjen tuaj te jashtme ne menyre drastike.

Mus u beni kokeforte nese i dashuri kerkon dicka nga ju qe mund ta perballoni pasi kjo mund te perforcoje me shume lidhjen tuaj emocinoale dhe nuk do te shkaktoje asnje dem ne mardhenien tuaj.