Vranësirat rikthehen pasdite, ja parashikimi i motit për sot

Pjesa e parë e ditës do të jetë e qëndrueshme, me mot të kthjellët. Por sipas Meteoalb, orët e pasdites sjellin vranësira të pakta në pjesën më të madhe të territorit. 

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat nga 3°C deri në 24°C.

Era do fryjë e lehte në tokë dhe mesatar në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar dallgëzimi 2 ballë.