LAJMI I FUNDIT/ Tronditet Mançester Siti, UEFA e përjashton për 2 vite nga Liga e Kampionëve

E bujshme! Mançester Siti është përjashtuar nga Liga e Kampionëve. Kjo do të vihet në zbatim që nga sezoni i ardhshëm me UEFA-n që e ka marrë vendimin zyrtar dhe do t’i lërë jashtë “qytetarët” për dy sezone.

Gjithashtu do të ketë edhe një gjobë prej 30 milionë eurosh. Një vendim i ashpër që ka tronditur klubin anglez dhe gjithë opinionin sportiv.