SHBA-ja, VENDI KU VOTA PERCAKTON…

Nga Bujar VRETO

Triumfon e drejta,Trump President..

Verdikti qytetare nuk mposhtet nga spekullimet mediatike, nga parate e pista sorosjane, nga trukimet elektorale, nga bashkimi i gjithe kozmopoliteve te botes per te fituar filozofia e tyre dhe çeshte me e keqja u bashkuan te gjithe kolltukofaget, sahanlepiresit e hajdutet per te tjetersuar vullnetin e votuesve.

Shqiptaret nuk duhet te pezmatohen por te jene koke lart per presidentin e ri te SHBA-ve dhe veremi te bjere tek ed-veri dhe shpura e tije qe perdoren çdo menyre manipulative tek opinioni publik, kunder Donald Trump dhe inteligjences te tij.

Une dhe çdo shqipetare te vleresojme dhe te perçojme tek brezat kontributin e madh qe Bill dhe Hillari Klinton kane dhene per Kosoven dhe kombin Shqipetar .

Ed-veri te kuptoje se nuk do mundet te tjetersoje voten dhe vullnetin e qytetareve ne zgjedhjet e ardheshme parlamentare, mos mendoje se do manipuloje me mediat, mos mendoje se do bleje votat me parate e droges apo me mekanizma te tjera se do pesoje te njejtin fat si manipulatoret e çdo vendi qofshin ato dhe demokratike.

Te dashur demokrate e qytetare kemi degjuar keto dite, spekullime nga me te ndryshmet per zgjedhjet ne SHBA duke perbaltur z. Trump por po te analizojme me qetesi kush ishin ata apo oto felliqesira qe perbaltnin njerin nga Presidentet e ardhshem, keta ishin bijte e nomiklatures komuniste, bijte e eterve, bllokmenet, mafjozet, hajdutet, lepiresit te sherfytyruarit dhe njerzit parazite qe kane arritur ne sferat me te larta duke u lepire dhe jo si kontribut apo vlere.

Amerikes, por dhe botes i erdhi ne drejtim njeriu i duhur per te treguar lidershipin e munguar ne keto 8 vite te drejtuara nga presidenti demokrat, si dhe te jape drejtesi per vendet e varfera si vendi jone, jo per te dhuruar pushtet me pa te drejte por per te mbrojtur vlerat e demokracise dhe triumfin e votes se fshehte qe per fat te keq qeveria e hajduteve qe sot qeveris vendin i ka humbur vleren votes duke e grabitur ate me para apo forma te tjera.

Suksese Presidenti Trump.
Respekt per znj. Klinton.

Bujar Vreto
08-11- 2016