” Kur ke prindin një politikan, i cili është kryeministër, hajdut dhe trafikant…”/ Ndocaj lëshon batutën e radhës

Ish-deputeti Eduart Ndocaj, i njohur për qëndrimet e tij të ashpra ndaj qeverisjes së vendit dhe vecanërisht ndaj kryeqeveritarit Edi Rama, ndaj të cilit nuk ka kursyer aspak gjuhën e tij duke e akuzuar për të korruptuar dhe të lidhur me krimin, sot, përmes një reagimi në profilin facebook, ka karkuar vetting dhe për politikanët shqiptarë, të cilët janë të majmur në pasuri, të cilën e posedojnë përmes zhvatjes që u kanë bërë xhepave të qytetarëve shqiptarë.

“Kaubojsi” e ka kërkuar këtë gjë, duke marrë shkas nga fotot pompoze të djalit të kryeministrit, i cili shfaqet me syze që kushtojnë mijëra euro, ndërkohë që shqiparët po braktisin dita-ditës masivisht vendin, si pasojë e përkeqësimit të ekonomisë dhe rritjes së papunësisë që ka mbërthyer Shqipërinë.

Pyetja që shtron Ndocaj, është se si ka mundësi, që pa punuar asnjë ditë trashëgojnë pasuri përrallore dhe bëjnë jetë luksi?

Padyshim, që Ndocaj në variantin e tij ka dhënë dhe përgjigjen, e cila në fakt është përgjigja që japin të gjithë shqiptarët: Kur ke prindin një politikan, i cili është kryeministër, hajdut dhe trafikant, padyshim që pasuri të tilla janë të kuptueshme dhe femijet e tyre shfaqen trengallikshem, duke shitur p*rdhe me syze 60 mije euro

Ja postimi i plotë: