Valdrin Pjetri/ Rama e përjashtoi nga PS, vjen reagimi i PD: Lojës me larje duarsh i ka ardhur fundi!

Partia Demokratike ka reaguar përmes sekretarit të Përgjithshëm Gazmend Bardhi, pasi kryeministri Edi Rama njoftoi përjashtimin e Valdrin Pjetrit nga PS.

Bardhi shprehet se lojës me larje duarsh i ka ardhur fundi.

“Heshti për 11 ditë dhe tani po përsërit filmin që kemi parë me Elvis Roshin, me Arben Ndokën, me Mark Frrokun, me Armando Prengën, me Artur Bushin, me shume edirama kriminelë të veshur me pushtet.  Valdrin Pjetrin e emëroi Edi Rama, nuk u bë vetë as drejtor hipoteke, as prefekt, as kandidat për Kryetar Bashkie.  Lojës me larje duarsh i ka ardhur fundi! Edi Rama është damkosur si kryeministri që promovoi krimin në parlament, qeveri dhe bashki”, shprehet Bardhi përmes një postimi në Facebook.